Obsługa prawna- jak znaleźć kancelarię do stałej współpracy?

Jesteś przedsiębiorcą, który potrzebuje na co dzień  wsparcia prawnego w prowadzeniu swojego biznesu. Stajesz przed wyborem kancelarii prawnej do stałej obsługi. Czym kierować się przy wyborze? Jakie czynniki decydują o tym, że dana kancelaria jest dla Ciebie odpowiednia?  Pamiętaj, że profesjonalna obsługa prawna, może znacząco wpłynąć na sukces Twojego biznesu!

Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę szukając kancelarii prawnej do stałej współpracy.

Specjalizacja i doświadczenie

Upewnij się, że kancelaria specjalizuje się w dziedzinach prawa, które są dla Ciebie istotne. Specjalizacja kancelarii, będąca spójna z Twoim biznesem, jest gwarancją udanej współpracy.

Kliknij i napisz do nas. Zapraszamy na konsultacje

Opinie i referencje

Przeszukaj Internet, by znaleźć opinie innych klientów korzystających z usług danej kancelarii. Opinie klientów mogą dostarczyć cennych informacji na temat jakości obsługi prawnej. Klienci coraz chętniej dzielą się swoim doświadczeniem ze współpracy w Internecie. Referencje od klientów kancelarie zamieszczają również na swoich stronach internetowych.

Liczebność zespołu kancelarii

Zastanów się, co dla Ciebie ma znaczenie. Czy wolisz pracować z mniejszą kancelarią, gdzie będziesz miał zagwarantowany bezpośredni kontakt z prawnikiem prowadzącym Twoje sprawy od początku do końca, czy może z większą kancelarią, która z jednej strony może oferować szerszy zakres specjalizacji, ale za to np. kontakt z prawnikiem może być utrudniony, czas oczekiwania na odpowiedź może być dłuższy.

Przejrzystość umowy o współpracy i kosztów

Umowa powinna jasno określać zakres usług, koszty, terminy i inne istotne szczegóły. Pamiętaj też, że cena nie powinna być głównym czynnikiem decydującym o wyborze danej kancelarii. Tak jak tanio  ≠  dobrze, tak samo drogo, nie gwarantuje zakończenia sprawy sukcesem. Cena przede wszystkim powinna być adekwatna do jakości świadczonych usług prawnych.

Aktywność kancelarii w sieci

Zapoznaj się ze stroną internetową kancelarii, przejrzyj konta w mediach społecznościowych, bloga- pozwoli Ci to ocenić czy sposób komunikacji kancelarii i dzielenia się wiedzą Tobie odpowiada. A może już na tym etapie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie 😊

Spotkanie z prawnikiem

Jeśli już znajdziesz kancelarię, która wydaje się odpowiednia, zawsze warto umówić się na osobiste spotkanie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nic nie zastąpi rozmowy face to face, podczas której będziesz mógł ocenić np. czy sposób komunikacji danego prawnika Ci odpowiada.

Rozwiązania na miarę klienta

Kancelaria prawna powinna podchodzić do każdej sprawy indywidualnie i proponować rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta. Oznacza to, że nie stosuje jednego szablonowego podejścia. Każdy przypadek wymaga indywidualnej analizy i dobra kancelaria to rozumie.

Kliknij i napisz do nas. Zapraszamy na konsultacje

Podsumowanie

Kiedy stajesz przed wyborem kancelarii do stałej obsługi prawnej, warto wziąć pod uwagę kwestie opisane w artykule i pewnie jeszcze inne, które dla Ciebie są ważne. To czego nie warto robić, to podejmować decyzji pochopnie, bez przeprowadzenia odpowiedniego researchu. I na to przede wszystkim chcemy zwrócić Twoją uwagę 😊

Zapisz się na newsletter

Podobne artykuły