Niezależnie od tego, czy jesteś przedstawicielem spółki, czy inwestorem nasz zespół sprawnie przeprowadzi Cię przez złożone negocjacje niezbędne do sfinalizowania fuzji, przejęcia, zbycia udziałów lub zmiany struktury właścicielskiej praw udziałowych.
Negocjacje często bywają dynamiczne, zawiłe, pełne emocji. Nasze bogate doświadczenie w doradztwie przy transakcjach zapewnia, że w procesie skupiamy się na jego usprawnieniu i korzystnych rozwiązaniach.
Transakcje M&A przechodzą przez różnorodne etapy. Zazwyczaj obejmują one ustalenie ogólnego planu transakcji, wypracowanie oczekiwanej struktury, przeprowadzenie dokładnej analizy due diligence, przygotowanie dokumentacji oraz negocjacje, kroki związane z reorganizacją przed przeprowadzeniem transakcji, podpisanie umów, spełnienie warunków zawieszających, finalizację oraz proces integracji po zakończeniu. Dodatkowo, często występują także pokrewne operacje, takie jak pozyskiwanie kapitału, wspólna inwestycja i/lub wprowadzenie finansowania ze strony instytucji bankowych. Możemy wesprzeć Cię na wszystkich etapach przygotowania i przeprowadzenia transakcji M&A.
Obszary, w których zazwyczaj doradzamy obejmują:
Punktem wyjścia jest określenie CELU projektu. Pomożemy w sprawnym przeprowadzeniu transakcji, zgodnie z przepisami i przy minimalnej czasowej destabilizacji. Działamy tak:
1
Pierwszy kontakt i rozmowa. Niezależnie czy można ją przeprowadzić w 15 min, czy wymaga dłuższego przemyślenia, zawsze doradzimy Ci, co możesz zrobić i wskażemy w czym my możemy Cię wesprzeć. W pierwszej kolejności zapytamy Cię o obecną sytuację, Twoje potrzeby, plany i założenia biznesowe.
2
Czyli nasza rekomendacja i oferta oraz terminy, w których zrealizujemy zlecenie, rozpisane etapy i ocena skali inwestycji. Dokładną informację o Twoim opiekunie – ekspercie prowadzącym Twój temat.
3
Przyjmujemy różne, elastyczne modele współpracy.
Na każdym etapie wiesz, co i kiedy się dzieje.
4
Szybkość działania – responsywność to nasza kultura działania. Cenimy komunikację i dbamy o nią. Jesteśmy transparentni i proaktywni. Możemy przejąć pełną koordynację procesu. Doświadczenie pozwala nam przewidzieć ryzyka i działać sprawnie i kreatywnie. Tak zapewniamy, że planowany cel zostanie osiągnięty w skuteczny i opłacalny sposób.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat współpracy? Umów się na konsultację z naszym ekspertem.
Do kancelarii trafiłem z rekomendacji na przekształcenie mojej JDG w spółkę zoo. Pani adw. Krzemień nie tylko przygotowała wszystkie niezbędne dokumenty i reprezentowała mnie w postępowaniu przed KRS, ale przede wszystkim doradziła sposób przekształcenia, podpowiedziała rozwiązania prawne i podatkowe, koordynowała pracę biegłego rewidenta i notariusza, co bardzo zaoszczędziło mój czas i zaangażowanie. Z kancelarią współpracuję od ponad 1,5 roku. Pomaga mi w opracowywaniu i negocjowaniu umów z kontrahentami oraz dba o prawny compliance w mojej spółce. Mogę śmiało polecić.
Zwróciłem się do kancelarii z prośbą o pomoc w przekształceniu działalności gospodarczej. Dotychczasowa działalność wiązała się ze sporymi podatkami, bardzo wysoką składką zdrowotną oraz daniną solidarnościową. Kancelaria doradziła przekształcenie w spółkę zoo z jednoczesnym uregulowaniem spraw własnościowych gruntu wykorzystywanego do prowadzonej działalności. Dzięki tej zmianie spółka jest na CIT-estońskim i nie płaci podatków dochodowych, nie płaci daniny solidarnościowej oraz ZUS.
Do Pani adwokat Milany Krzemień zgłosiłem się po pomoc w procesie przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o.o. Pani adwokat przedstawiła mi wszystkie możliwe warianty i przeprowadziła przez ten skomplikowany dla mnie proces bardzo sprawnie i skutecznie, co niewątpliwie zdjęło z mojej głowy dużo niepotrzebnego stresu. Na każdym etapie odczuwałem duże zaangażowanie ze strony Kancelarii: przygotowanie umowy spółki wg konkretnych założeń, umowa aportu działalności gospodarczej do spółki, wizyta u notariusza… Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i szybko. Wpis do KRS był już po 3 dniach od podpisania aktu notarialnego, co w mojej ocenie jest bardzo wysoką skutecznością. Bardzo polecam.
Moi rodzice przez wiele lat prowadzili biznes w branży produkcyjno-gastronomicznej, ale nadszedł czas na reorganizację. Zdecydowali się na biznesową „emeryturę”, przekazując mi firmę. Problem polegał na tym, że działalność gospodarcza była prowadzona w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jednego z rodziców. Dzięki pomocy adwokat Milany Krzemień oraz prawników z kancelarii KZlegal, założyliśmy nową spółkę, która przejęła dotychczasowy biznes rodziców. Dzięki ich wsparciu uniknęliśmy kosztownych błędów podatkowych i zabezpieczyliśmy nasz rodzinny majątek.
Z pełnym przekonaniem polecam adwokat Milanę Krzemień!
Pani mecenas Milana Krzemień pomogła mi oraz moim kolezankom w zakupie przedsiębiorstwa przychodni stomatologicznej. Nie tylko przygotowała całą dokumentację począwszy od umowy NDA na potrzeby prowadzenia negocjacji ze sprzedajacymi , to również opracowała koncepcję prawno-podatkową tak zeby nabycie było szybkie, bezpieczne prawnie, no i korzystne podatkowo dla nas.
Pomogła również w zgłoszeniu placówki medycznej do odpowiedniego rejestru.
Bylysmy i jestesmy bardzo zadowolone.
Potrzeba przeprowadzenia transakcji najczęściej pojawia się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i może ona polegać na zmianie formy spółki, przejęcia lub połączenia z innym podmiotem. Najczęściej decyzja w tym zakresie następuje na skutek: woli dokonania optymalizacji podatkowej, otrzymania oferty nabycia spółki od podmiotu konkurencyjnego lub zwiększenia zakresu działalności przez połączenie się z innym podmiotem. Niezależnie od powodów jakie stoją za podjętą decyzją w tym zakresie, rolą prawnika jest udzielenie rzetelnych rekomendacji, które spowodują, że planowana transakcja będzie bezpieczna dla przedsiębiorcy i zgodna z prawem.
Podjęcie decyzji o wyborze metody przeprowadzanej transakcji z udziałem przedsiębiorstwa jest uzależniona od indywidulanej sytuacji oraz potrzeb. Transakcje takiej jak fuzje lub przejęcia są często wybierane przez przedsiębiorców z uwagi na tzw. sukcesję uniwersalną, czyli wstąpienie w ogół praw przejmowanego podmiotu lub łączącego się. Tego typu transakcję są częstokroć długotrwałe i skomplikowane. Dobór odpowiedniego rodzaju transakcji powinien być poprzedzony analizą prawnika, który zarekomenduje dopasowany rodzaj transakcji, uwzględniając potrzeby oraz oczekiwania przedsiębiorcy.
Odpowiedź jest prosta – nie. Wraz z transakcją łączenia lub przejęcia spółki następuje sukcesja uniwersalna praw i obowiązków spółki, która będzie kontynuować dotychczasową działalność gospodarczą podmiotu przejmowanego lub łączącego się. Spółka kontynuująca działalność gospodarczą stanie się stroną umów zawartych z kontrahentami z mocy prawa. W celu zagwarantowania pewności obrotu również po stronie kontrahentów, warto ich we właściwy sposób poinformować o przeprowadzonej transakcji.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat współpracy? Umów się na konsultację z naszym ekspertem.