DORADZTWO PODATKOWE

Bezpieczeństwo podatkowe to stabilność dla Twojej firmy

Podatki stanowią nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy, a złożoność polskiego systemu podatkowego sprawia, że świadczenie profesjonalnych usług doradczych łączących obszar prawa i podatków staje się niezbędne i daje Ci możliwość świadomego kierowania swoimi firmami.

Unikaj pułapek podatkowych i korzystaj z dostępnych ulg i regulacji z naszym solidnym wsparciem ekspertów.

w czym pomożemy

Rozeznanie w kwestiach podatkowych jest kluczowe dla skutecznego prowadzenia biznesu

Doradztwo podatkowe jest dziś nieodłącznym narzędziem dla przedsiębiorstw stawiających czoła wyzwaniom rynkowym. Daje też szereg możliwości wspierających biznes, które ustawodawca przewidział w przepisach. Kluczowym jest wiedzieć kiedy i jak z tych przepisów można skorzystać.

Zakres doradztwa obejmuje wszystkie aspekty związane z podatkami, począwszy od doradztwa w zakresie skutków podatkowych planowanych przedsięwzięć biznesowych, poprzez ocenę dokumentów firmowych,

zwłaszcza umów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, jego przekształcaniem, fuzjami, czy przejęciami, aż po przeprowadzanie audytów oraz reprezentację w postępowaniach o interpretacje podatkowe.

Doradztwo podatkowe realizowane w KZ Legal to synergia wiedzy prawniczej i podatkowej. Usługi te, świadczone przez certyfikowanych doradców, zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim efektywne prowadzenie działalności gospodarczej.

Przekształć swoje podejście do podatków

Nasze doświadczenie i aktualna wiedza pozwalają na maksymalizację korzyści podatkowych oraz minimalizację ryzyk prawnych.

ESTOŃSKI CIT

  • analiza możliwości skorzystania z estońskiego CIT;
  • doradztwo w zakresie reorganizacji biznesu pod estoński CIT;
  • praktyczne wdrożenie nowego modelu opodatkowania.

PODATKI DOCHODOWE I POŚREDNIE

  • PIT, CIT, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, podatek u źródła;
  • VAT, cła i akcyzy, transakcje łańcuchowe.

PODATKI W TRANSAKCJACH M&A

  • opracowywanie koncepcji transakcji fuzji i przejęć pod kątem bezpieczeństwa i efektywności podatkowej;
  • podatkowe badanie spółki przed przystąpieniem do transakcji;
  • doradztwo w trakcie prac nad umowami przedtransakcyjnymi (SPA), umowami cen transferowych (APA) i towarzyszącą dokumentacją transakcyjną;
  • obsługa procesu post-transakcyjnego.

ULGI DLA FIRM: B+R, IP BOX, NA PROTOTYP, NA EKSPANSJĘ, NA ROBOTYZACJĘ

  • analiza i wdrożenie dokumentacji wewnętrznej;
  • przygotowanie wniosku o indywidualną interpretację;
  • audyt z realizacji obowiązków dot. ulg i reprezentacja przed organami.

PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI

  • pomoc inwestorom polskim i zagranicznym na każdym etapie inwestycji w nieruchomości (zakup inwestycyjny, najem, budowa, sprzedaż);
  • wspieramy w procesach nadpłatowych;
  • reprezentacja klientów przed organami podatkowymi.

INTERPRETACJE INDYWIDUALNE

  • przygotowanie wniosków o interpretację i koordynowanie procesu jej wydania;
  • wsparcie w zaskarżeniu niekorzystnej interpretacji.

Skonsultuj rozwiązania
podatkowe dla swojej organizacji

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat współpracy? Umów się na konsultację z naszym ekspertem.

OPINIE

Referencje klientów

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy warto skorzystać z doradztwa podatkowego?

W zasadzie zawsze warto skorzystać  z doradztwa podatkowego przy planowanych transakcjach czy to w sferze osobistej czy zawodowej. System podatkowy w Polsce nigdy nie był prosty, a ostanie zmiany legislacyjne jeszcze bardziej go skomplikowały. 

Planując zatem określone czynności, z którymi mogą wiązać się podatki zawsze lepiej omówić konsekwencje z zawodowym pełnomocnikiem- specjalistą w zakresie konkretnej gałęzi prawa i w podatkach.

Sama znajomość systemu podatkowego może się bowiem okazać niewystarczająca aby wszechstronnie doradzić najkorzystniejsze rozwiązanie.

Paradoksalnie to co może wydawać się korzystne na moment uzyskania porady, może okazać się kompletnie nietrafionym w dłuższej perspektywie. Potwierdzeniem tego stanowiska jest m.in. zakup nieruchomości do spółki kapitałowej.

Choć początkowo możliwość amortyzacji nieruchomości, obniżenia podstawy opodatkowania o wydatki na nieruchomość wydaje się być dobrym rozwiązaniem, to po latach chęć wycofania takiej nieruchomości ze spółki może okazać się bardzo kosztowna  na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych, prawnych i ewentualnie VAT.

Kiedy najem prywatny korzysta z preferencji w podatku VAT?

Od szeregu lat, jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów lokowania zaoszczędzonych środków pieniężnych jest zakup nieruchomości, w tym w szczególności lokali mieszkalnych i pobieranie dochodów – czynszu najmu. Największym zainteresowaniem wciąż cieszy się najem prywatny, gdyż korzysta z preferencyjnych zasad opodatkowania, w tym podatku VAT.

W przypadku jednak gdy planowany jest zakup lokalu niemieszkalnego lub nabywca już posiada rozbudowany portfel inwestycyjny, w skład, którego wchodzą poza lokalami mieszkalnymi również lokale niemieszkalne przeznaczone na wynajem, warto sprawdzić, czy takie przedsięwzięcie nie spowoduje konieczności zarejestrowania się jako podatnik VAT i uiszczania tego podatku.

Znajomość zasad opodatkowania najmu ma również istotne znaczenie przy budowaniu struktury kapitałowej prowadzonej działalności gospodarczej, w szczególności przy przekształcaniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego. Decyzja o tym, czy wnieść lokal do majątku spółki czy jednak pozostawić go w majątku prywatnym przedsiębiorcy ma istotne znaczenie z puntu widzenia skutków podatkowych i przyszłych spodziewanych korzyści finansowych z czerpania zysków z posiadanego majątku.

Jak podatkowo rozliczyć usługi influencera?

Influencer to osoba, która potrafi skutecznie wpływać na opinię innych, a jego pozytywna rekomendacja często warta jest więcej niż wysokobudżetowa kampania reklamowa. Nic więc dziwnego, że agencje marketingowe oraz reklamowe dla zwiększenia skuteczności prowadzonych przez siebie kampanii zwyczajowo już korzystają  z usług takich osób. Współpraca z influencerem odbywa się na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, a co ma niebagatelne znaczenie dla rozliczeń podatkowych.

Coraz częściej jednak kampanie reklamowe czy marketingowe wykraczają poza obszar Unii Europejskiej, a co wymaga zaangażowania w działanie influencerów, którzy posiadają zarówno swoje miejsce zamieszkania jak i miejsce rozliczeń podatkowych na terenie kraju spoza terenu UE. np. w Wielkiej Brytanii.

Agencja mająca zarejestrowaną na terenie Polski siedzibę gospodarczą przed nawiązaniem współpracy z takim influencerem powinna poznać spoczywające na niej obowiązki podatkowe aby uniknąć niepotrzebnych pytań ze strony organów skarbowych.

BLOG

Skorzystaj z naszej wiedzy

Ekspektatywa a rozporządzenie prawem własności nieruchomości pod warunkiem
Ekspektatywa a rozporządzenie prawem własności nieruchomości pod warunkiem
Ekspektatywa to nic innego jak oczekiwanie prawne. Dotyczy np. sytuacji oczekiwania na prawo własności w […]
Europejski nakaz zapłaty w praktyce
Europejski nakaz zapłaty w praktyce
Coraz więcej polskich firm decyduje się rozpocząć współpracę z przedsiębiorcami z innych krajów Unii Europejskiej. […]
Dochodzenie roszczeń a faktura VAT
Dochodzenie roszczeń a faktura VAT
W obecnych czasach, wielu przedsiębiorców zwłaszcza MŚP jest ofiarami tzw. zatorów płatniczych tj. opóźnień w […]
Krzemień Zaliwska Sygnet

Subskrybujesz nasz newsletter? Bądź na bieżąco!

Z myślą o Tobie stworzyliśmy bazę wiedzy – blog oraz kanał TV o przewrotnej nazwie nawiązującej do typowej odpowiedzi prawnika – TO ZALEŻY.
Dzięki subskrypcji newslettera otrzymasz cenną wiedzę prosto do swojej skrzynki.

    Logotyp Krzemień Zaliwska